До дня народження Михайла Остроградського

24 вересня 2021 року виповнюється 220 років від дня народження видатного українського математика, механіка, фізика Михайла Васильовича Остроградського!

Михайло Васильович народився у 1801 році в с. Пашенівка Полтавської губернії. Походив з родини збіднілих дворян, які мали глибоке козацьке коріння. У сім‘ї Остроградських зберігалися звичаї дідів і прадідів, розмови велися українською мовою, тому Михайло Васильович на все життя зберіг любов до рідного краю і мови.
Він належить до кола найкращих математиків 19 ст., чиї праці отримали світове визнання. Займався майже всіма актуальними проблемами математики свого часу. Заснував наукову математичну школу. Академік Петербурзької АН (1830). Член-кореспондент Туринської, Римської, Французької, Американської академій, почесний доктор Київського та Московського університетів, почесний член Харківського університету (1859).
ЮНЕСКО у 2001 році внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.

Низка його праць стосується питань методики викладання математики і механіки у вищій та середній школах.
Діяльність видатного вченого мала вирішальне значення для підвищення рівня і ролі науки та, в першу чергу, математики у тогочасному суспільстві.

Пишаймося нашими видатними співвітчизниками!!!