ІIІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики

В чудовий перший день зими — 1 грудня 2018 року — на факультеті математики, фізики і технологій Вінницького державного педагогічного університету відбулась IІІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики.

З кожним роком зростає інтерес до цього виду учнівських змагань. Так, цього року для участі у олімпіаді зареєструвались 72 школярі з Вінниці та Вінницької області (нагадаємо, що у попередній олімпіаді взяли участь 25 учнів). Загалом же в олімпіаді взяли участь 57 учасників із фізико-математичної гімназії №17, Вінницького технічного ліцею, загальноосвітніх шкіл №27 та №2 м. Вінниці, а також із Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.

IMG_5180

Традиційно на змаганнях з лінгвістики учасникам пропонують розв’язати кілька спеціально підготовлених задач. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для розв’язання, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9…11-х класів і паралелі 6…8-х класів.

Вінницьку відкриту олімпіаду з лінгвістики організовують та перевіряють розв’язання учасників старший викладач кафедри алгебри і методики навчання математики Панасенко Олексій Борисович та Бандерс Марія Миколаївна — переможниця І Вінницької олімпіади з лінгвістики і IV Київської олімпіади з лінгвістики, нині — студентка 2-го курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Ця олімпіада є відбірковим етапом до Київської відкритої олімпіади, яка пройде у березні 2019 року. Найкращі учасники будуть запрошені та представлятимуть Вінниччину на цьому заході (про попередню участь у Київській олімпіаді з лінгвістики можна прочитати тут). А переможці Київської олімпіади представлятимуть Україну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики, яка пройде влітку 2019 року.

Завдання олімпіади та її результати можна переглянути на сторінці вінницьких лінгвістичних олімпіад http://ling.vn.ua, а також на офіційному сайті лінвістичної олімпіади в Україні http://ling.org.ua.