ІV Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики

Насиченими на заходи виявились вихідні дні — 9 і 10 листопада 2019 р. У суботу, 9 листопада, обдаровані учні шкіл Вінницької області брали участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Між іншим, члени кафедри алгебри і методики навчання математики взяли активну участь у перевірці олімпіадних робіт. А вже у неділю, 10 листопада, 41 школяр з міста Вінниці або Вінницької області прийшли до Вінницького педуніверситету, щоб визначити кращих в олімпіаді з лінгвістики.

6

Цього року для участі у олімпіаді зареєструвались 46 школярів (нагадаємо, що у попередній олімпіаді взяли участь 57 учнів). Загалом в олімпіаді взяв участь 41 школяр із таких шкіл міста та області: фізико-математичня гімназія №17, Вінницький технічний ліцей, загальноосвітні школи №27 та №34 м. Вінниці, а також із Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.

Нагадаємо, що традиційно на змаганнях з лінгвістики учасникам пропонують розв’язати кілька спеціально підготовлених задач. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для розв’язання, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9…11-х класів і паралелі 6…8-х класів. Із задачами і результатами олімпіади можна ознайомитись на офіційній сторінці Вінницьких лінгвістичних олімпіад: http://ling.vn.ua.

Вінницьку відкриту олімпіаду з лінгвістики організовують та перевіряють розв’язання учасників старший викладач кафедри алгебри і методики навчання математики Панасенко Олексій Борисович та Бандерс Марія Миколаївна — переможниця І Вінницької олімпіади з лінгвістики і IV Київської олімпіади з лінгвістики, нині — студентка 3-го курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Ця олімпіада є відбірковим етапом до Київської відкритої олімпіади, яка пройде у березні 2020 року. Найкращі учасники будуть запрошені та представлятимуть Вінниччину на цьому заході (про попередню участь у Київській олімпіаді з лінгвістики можна прочитати тут). А переможці Київської олімпіади представлятимуть Україну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики, яка пройде влітку 2020 року.