Участь команди Вінницької області у IV Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики

Четверо учнів Вінницьких шкіл взяли участь у Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики, яка проходила 11-12 березня 2017 року у м. Києві. У командному змаганні наша команда здобула друге місце, а її керівником є доцент кафедри алгебри і методики навчання математики Вінницького педуніверситету Олексій Борисович Панасенко.

IMG_vokzal

У листопаді 2016 року на базі Вінницького педагогічного університету проходила І Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики. Олімпіада проводилася у двох заліках: серед учнів 6-8 класів та серед учнів 9-11 класів. Тоді найкращі результати показали учні Вінницького технічного ліцею Салієва Віра і Чоботок Владислав (серед учнів 6-8 класів) та одинадцятикласниці фізико-математичної гімназії міста Вінниці Бандерс Марія і Шкарапута Анастасія (серед учнів 9-11 класів).

Переможці Вінницької олімпіади були запрошені до участі у IV Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики. При цьому учасникам і керівнику команди організаторами було забезпечено безкоштовний проїзд і проживання. І ось 11-12 березня команда Вінницької області у складі Віри Салієвої, Владислава Чоботка, Марії Бандерс (призерки Всеукраїнської олімпіади з математики) і мультилінгвіста Анастасії Шкарапути (Настя кілька останніх років вивчає п’ять іноземних мов — англійську, німецьку, французьку, іспанську і японську) вирушила до Києва.

Нагадаємо, що на лігвістичній олімпіаді учасникам пропонується розв’язати так звану лінгвістичну задачу. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Олімпіада проходила в два дні. 11 березня проходив командний тур. Зареєстрованим командам (наша команда змагалась в номінації “старші класи”, всього було 44 команди) було запропоновано для розв’язання одну-єдину задачу впродовж трьох годин. Вона стосувалась особливостей китайської мови. Після написання командного туру ми відправились відпочивати в готель “Либідь”, проживання в якому забезпечували організатори олімпіади. Результати олімпіади засвідчили, що наші діти краще за інших впорались із цим завданням і здобули перше місце!

Наступного дня проходив особистий тур. Учасники олімпіади 6-8 класів виконували завдання впродовж чотирьох годин, а старшокласники — впродовж п’яти. Переглянути завдання можна на офіційній сторінці олімпіади. Результати наших учасників є такими: Бандерс Марія — 19 місце, Шкарапута Анастасія — 44 (із 202 учасників), Чоботок Владислав — 16, Салієва Віра — 25 (із 142 учасників).

Загалом олімпіада охопила дуже велику кількість учасників — їх було близько 350 — і була організована на високому рівні. За підсумками олімпіади буде сформовано склад учасників відбірково-тренувальних зборів до XV Міжнародної олімпіади з лінгвістики, що пройде влітку в Ірландії. Результати олімпіади, умови задач розміщено на офіційному сайті лінгвістичних олімпіад http://ling.org.ua

komanda-ling