Іранську геометричну олімпіаду вперше проведено у м. Вінниця

В межах Олімпіади геометричної творчості імені В. А. Ясінського, яка проводиться кожного року в середині лютого, проходить змагання із розв’язування геометричних задач. Саме його учні-учасники між собою називають не інакше як “Геометрична олімпіада імені В. А. Ясінського”. Популярність цієї олімпіади в Україні (і навіть у світі!) зростає з кожним роком. Її задачі публікуються і обговорюються на різноманітних закордонних сайтах (наприклад, ось тут).

Але в світі вже стали популярними дві міжнародні геометричні олімпіади: Олімпіада імені І. Ф. Шаригіна та Іранська геометрична олімпіада. Саме Іранська геометрична олімпіада (вже шоста) проходила в світі 13 вересня 2019 року. І вперше у ній взяли участь учні з Вінниці.

IGO-2019 in Vinnytsia

Формат цієї олімпіади наступний. Учасникам пропонується розв’язати 5 задач за 270 хвилин. Розв’язання задач слід записувати англійською мовою. Змагання проводиться за трьома паралелями: для учнів 7-8 класів (elementary level), серед учнів 9-10 класів (intermediate level), а також серед учнів 11 класів (advanced level).

Проводив цю олімпіаду старший викладач кафедри Панасенко Олексій Борисович з допомогою молодих учителів фізико-математичної гімназії №17 і випускників ВДПУ, Мельничук Вікторією Миколаївною і Сапсаєм Богданом Юрійовичем. Загалом в олімпіаді взяв участь 31 школяр з фізико-математичної гімназії №17 та Вінницького технічного ліцею.

Кращі роботи учасників олімпіади будуть відскановані і надіслані до оргкомітету олімпіади. Про підсумки олімпіади буде оголошено згодом.

Загалом олімпіада, попри високий рівень завдань і вимогу записувати розв’язання англійською мовою, учням сподобалась. Маємо переконання, що вона буде проводитись в нашому місті і в наступні роки.