ІІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики

3 грудня 2017 року на факультеті математики, фізики і технологій Вінницького державного педагогічного університету проходила ІІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики. Організаторами і членами журі цієї олімпіади були старший викладач кафедри алгебри і методики навчання математики Панасенко Олексій Борисович та Бандерс Марія Миколаївна — переможниця І Вінницької олімпіади з лінгвістики і IV Київської олімпіади з лінгвістики, нині — студентка 1-го курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

IMG_3447

Нагадаємо, що традиційно на змаганнях з лінгвістики учасникам пропонують розв’язати кілька спеціально підготовлених задач. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9…11-х класів і паралелі 6…8-х класів.

Для участі у ІІ Вінницькій відкритій олімпіаді з лінгвістики зарєєструвалися 33 учні вінницьких шкіл: фізико-математичної гімназії №17, Вінницького технічного ліцею, школи-ліцею №7, загальноосвітньої школи №23, а взяли участь — 25 школярів.

Завдання лінгвістичної олімпіади та її результати можна переглянути на сторінці вінницьких лінгвістичних олімпіад http://ling.vn.ua, а також на офіційному сайті лінвістичної олімпіади в Україні http://ling.org.ua.