Участь команди Вінницької області у V Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики

Цього року вже вдруге четверо учнів під керівництвом старшого викладача кафедри алгебри і методики навчання математики Вінницького педуніверситету О. Б. Панасенка взяли участь у V Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики. Олімпіада проходила 10-11 березня 2018 року у м. Києві у двох заліках: особистому та командному.

photo_2018-03-12_16-20-17

На початку грудня 2017 року на базі Вінницького державного педагогічного університету проходила ІІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики. Олімпіада проводилася у двох заліках: серед учнів 6-8 класів та серед учнів 9-11 класів. Тоді найкращі результати показали учні Вінницького технічного ліцею Матвієнко Владислава (8 клас), Салієва Віра (9 клас), Писаренко Антон (10 клас) та Міхалакі В’ячеслав (11 клас).

Переможці Вінницької олімпіади були запрошені до участі у V Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики. Учасникам і керівнику команди організаторами, як і торік, було забезпечено безкоштовний проїзд і проживання.

Нагадаємо, що на лігвістичній олімпіаді учасникам пропонується розв’язати так звану лінгвістичну задачу. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Олімпіада проходила в два дні. 10 березня проходив командний тур. Зареєстрованим командам (наша команда змагалась в номінації “Ех”) було запропоновано одну-єдину задачу для розв’язання впродовж трьох годин. Вона стосувалась особливостей узбецької мови. Після написання командного туру ми відправились відпочивати в готель “Либідь”, проживання в якому забезпечували організатори олімпіади. Команда Вінницької області показала п’ятий результат у цьому змаганні.

Наступного дня проходив особистий тур. Учасники олімпіади 6-8 класів виконували завдання впродовж чотирьох годин, а старшокласники — впродовж п’яти. Переглянути завдання можна на офіційній сторінці олімпіади. Результати наших учасників є такими: Матвієнко Владислава і Писаренко Антон здобули дипломи ІІ ступеня, Міхалакі В’ячеслав — диплом ІІІ ступеня, а Вірі Салієвій трошки не вистачило, щоб потрапити до числа призерів.

Загалом олімпіада охопила дуже велику кількість учасників. Загалом у змаганні взяли участь 286 учнів з 79 навчальних закладів дев’яти регіонів України, а також дві учениці з Санкт-Петербурга (Росія). За підсумками олімпіади буде сформовано склад учасників відбірково-тренувальних зборів до XVI Міжнародної олімпіади з лінгвістики. Результати олімпіади, умови задач розміщено на офіційному сайті лінгвістичних олімпіад ling.org.ua