Математичний турнір

мат

 

Цікавим видом математичних змагань є турніри, які проводяться у форматі математичних боїв. Це змагання вимагає від учасників глибокого рівня знань та посиленої тривалої підготовки, яка включає й розробку стратегії гри. Майже 20 років поспіль на осінніх канікулах відбувається Всеукраїнський турнір юних математиків імені професора М.Й.Ядренка, на якому учні шкіл з усіх куточків України змагаються між собою і визначають кращу команду.

Кафедра математики і методики навчання математики вирішила перейняти досвід проведення учнівських турнірів. 20 травня 2015 року було проведено перший студентський турнір, в якому взяли участь три команди кращих студентів 2-го, 3-го і 4-го курсів напряму підготовки “Математика”. Мета цього заходу полягає у залученні студентів до розв’язування творчих завдань, у підвищенні інтересу до вивчення математики, у навчанні їх організовувати конструктивну наукову дискусію.

Команди ще на початку квітня отримали для розв’язання 10 непростих задач від знаного у всьому світі задачного композитора Ясінського В’ячеслава Андрійовича. Більше місяця команди незалежно один від одного їх розв’язували, готували доповіді й презентації, продумували запитання для супротивників.

b1

Варто відзначити, що в математичному бої кожна команда виконує одну з двох ролей: доповідача, опонента або рецензента. При виконанні своїх ролей команди організовують наукову дискусію, шукають прогалини в міркуваннях своїх конкурентів, навчаються у толерантній і дружній формі знаходити позитивні і негативні моменти у міркуваннях. Виступи учасників оцінює журі.

Усі учасники турніру отримали задоволення від проробленої роботи. В напруженій боротьбі перемогла команда студентів 3-го курсу.

Завдання І Турніру студентів-математиків

Репортаж – Олексій Панасенко