I Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики

27 листопада 2016 року на факультеті математики, фізики і технологій Вінницького державного педагогічного університету проходила І Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики. Забезпечував її проведення доцент кафедри алгебри і методики навчання математики Панасенко О.Б. Попередньо зареєструвались і взяли участь в олімпіаді 24 школяри з вінницьких шкіл.

IMG_20161127_095107

Традиційно на змаганнях з лінгвістики учасникам пропонують розв’язати кілька спеціально підготовлених задач. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9…11-х класів і паралелі 6…8-х класів.

У І Вінницькій олімпіаді взяли участь учні фізико-математичної гімназії №17, Вінницького технічного ліцею, школи-ліцею №7 та загальноосвітньої школи №12 — загалом 24 учасники.

Завдання лінгвістичної олімпіади та її результати можна переглянути на сторінці вінницьких лінгвістичних олімпіад http://ling.vn.ua, а також на офіційному сайті лінвістичної олімпіади в Україні http://ling.org.ua.