Участь команди Вінницької області у VI Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики

16-17 березня 2019 року в м. Києві проходила VI Київська відкрита олімпіада з лінгвістики. Цього року вже втретє четверо учнів під керівництвом старшого викладача кафедри алгебри і методики навчання математики Вінницького педуніверситету Олексія Борисовича Панасенка та учителя інформатики фізико-математичної гімназії №17 Ветрова Віталія Вікторовича взяли участь у цій олімпіаді. Як і раніше, олімпіада проходила у двох заліках: особистому та командному.

photo_2019-03-17_20-54-51

На початку грудня 2018 року на базі Вінницького державного педагогічного університету проходила ІIІ Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики. Олімпіада, як і зазвичай, проводилася у двох заліках: серед учнів 6-8 класів та серед учнів 9-11 класів. Тоді найкращі результати показали такі учні: Месюра Марина (11 клас, ФМГ №17), Писаренко Антон (11 клас, Вінницький технічний ліцей), Підгорний Ігор (10 клас, школа №27), а також Остафійчук Олександра (7 клас, ФМГ №17).

Переможці Вінницької олімпіади були запрошені до участі у VІ Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики. Учасникам і керівнику команди організаторами, як і торік, було забезпечено безкоштовний проїзд і проживання.

Нагадаємо, що на лігвістичній олімпіаді учасникам пропонується розв’язати так звану лінгвістичну задачу. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж потрібна здатність шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Олімпіада проходила в два дні. 16 березня проходив командний тур. Зареєстрованим командам (наша команда змагалась в номінації “Ех”) було запропоновано задачу, яка стосувалась бенгальської мови, для розв’язання впродовж трьох годин.

Після командного туру команда відправилась відпочивати у готель “Сієста”, проживання у якому забезпечили організатори олімпіади.

Наступного дня проходив особистий тур. Єдина представниця нашої команди у категорії 6-8 класів Олександра Остафійчук виконувала завдання впродовж чотирьох годин, а усі старшокласники — впродовж п’яти. Переглянути завдання можна на офіційній сторінці олімпіади. Результати будуть оголошені найближчими днями.

Загалом олімпіада охопила дуже велику кількість учасників. За підсумками олімпіади буде сформовано склад учасників відбірково-тренувальних зборів до XVII Міжнародної олімпіади з лінгвістики, яка пройде у Південній Кореї влітку. Результати олімпіади, умови задач розміщено на офіційному сайті лінгвістичних олімпіад ling.org.ua

photo_2019-03-17_20-54-29